Premýšľali ste niekedy nad tým , prečo sa niektorý ľudia majú lepšie ako by ? Pravdepodobne to môže byť aj tým že majú lepšie príjmy. Nezúfajte , pretože aj vy sa k nim môžete pridať , vďaka týmto 5-tim krokom. 

hotovost
 
·         Rozpočet
 
Vypracujte si plán na svojich príjmov a výdavkov. Jednoduchý rozpočet ktorý Vám napovie kde a koľko ste prijali a zároveň aj minuli. Vďaka tomuto rozpočtu viete koľko si z vašich financií môžete odložiť.
 
·         Banky , pôžičky, úroky
 
Slovensko je krajina v ktorej sa ľudia zadlžujú. Všetko sa začína od pôžičky a vysokým úrokom. Vďaka týmto úrokom prichádzate o nemalé  peniaze ročne. Keby si každý mesiac zapisujete koľko platíte za úrok , tak na konci roka zistíte že platíte nehorázne veľa . Preto je dobré ak sa vyhnete pôžičkám ktoré takéto úroky ponúkajú.

růžové prasátko
 
·         Finančná gramotnosť
 
Každý vie z peniazmi manipulovať a počítať ich. Avšak málo ľudí vie že trvá dlhý čas aby ste sa naučili všetko o bankových službách a ich produktoch a úrokoch ktoré ponúkajú. Preto aj niektorý ľudia doplácajú na to keď si berú nevýhodnú pôžičku. Skôr ako si zoberiete pôžičku z banky vyhľadajte si informácie ktoré Vám môžu pomôcť k rozhodnutiu .
 
·         Sporiteľsky účet
 
Ak si chcete odkladať svoje peniaze na šporiaci účet dobre si to rozmyslite. Pretože úrok rozhoduje o Tom koľko peňazí bude na Vašom sporiacom účte. Pri malom úroku , zistíte že ste si za 5 rokov našetrili len malú sumu vďaka nevyhovujúcemu šporiacemu úroku. Ak máte možnosť odkladáte si len toľko koľko môžete . Čím vyššia suma , tým bude úrok nižší.
 
·         Finančný poradca
 
Na Slovensku poznáme XY finančných poradcov ktorý sa nám.  ako tak snažia pomôcť vo finančnej sfére. Ak sa obrátite na finančného poradcu , opýtajte sa ho aj na ušetrenie  peniazi , a šporiaceho účtu . Finančný poradca Vám poradí kde sa oplatí založiť sporiaci účet a ktorej inštitúcií sa to oplatí najviac.