Zariaďovanie interiérov aj exteriérov sa nezaobíde bez osvetlenia. V tejto oblasti sme zaznamenali značný pokrok a na svedomí ho má LED technológia v osvetľovacej technike. Stala sa okamžitou jednotkou medzi zákazníkmi, ktorí ich preferujú hlavne kvôli ich vlastnostiam ako je šetrnosť k životnému prostrediu či energetická úspornosť.

female-hands-holding-glowing-led-incandescent-bulbs-dark_168730-1029

LED technológia spolu s komponentmi sa stala najčastejšie využívanou v súvislosti so svetelnými zdrojmi. Zaslúžilo sa o to predovšetkým ich univerzálne použitie či už v komerčných priestoroch, v domácnostiach, na športoviskách alebo v priestoroch určených na zábavu a relax, takže z toho vyplýva, že sa dajú využiť takmer všade. Z množstva osvetľovacích zdrojov ako sú led ziarovky trubice, panely, pásiky či reflektory si môžeme priblížiť LED žiarovky. Tie majú oproti predchádzajúcim typom niekoľko výhod, ktoré súvisia s dlhšou životnosťou, oveľa nižšou spotrebou elektrickej energie, neporovnateľne ekologickejším vzťahom k životnému prostrediu a väčšiu variabilitu.

LED žiarovky sú na trhu v ponuke v troch farebných odtieňoch bielej, ktorá sa delí na teplú (3000K), studenú (6000K) a neutrálnu (4000K). Použiť ich treba podľa druhu priestoru, ktorý osvetľujeme, teda do miestnosti s relaxačnou a oddychovou funkciou sú vhodné teplé odtiene, studená podporuje aktivitu akéhokoľvek druhu a neutrálny odtieň si zvolíme ako kompromis medzi teplou a studenou. Žiarovky s funkciou DUAL-WHITE umožňujú pomocou diaľkového ovládača predvoliť všetky farebné odtiene bielej, je možné zmeniť intenzitu osvetlenia alebo stmievanie. Priestor si však môžete ozvláštniť aj farebným svetlom, ak si zaobstaráte RGB a RGB-W žiarovky. Táto funkcia patrí k revolučným zmenám v LED technológiách svetelných zdrojov.

posteľ, lampa

Trh je široký, a tak aj ponuka je všestranná. Žiarovky, ktoré nahrádzajú doposiaľ známe žiarovky s päticami GU10, MR16, E27 alebo G9 Či E14, sú už bežne dostupné pre každého zákazníka, no ak sa predsa len neviete rozlúčiť s tradičnými žiarovkami ešte z čias svojej mladosti, tak pre všetkých milovníkov retra sú v ponuke LED žiarovky RETRO FILAMENT.