Niektoré názory hovoria, že hodiniek nie je predsa nikdy dosť!Úplne presné číslo, koľko hodiniek je potrebné mať ako doplnok svojho šatníka nie je zrejme stanovené. Po miernom prepade záujmu o hodinky z pohľadu bežných, priemerných užívateľov, po nástupe mobilných telefónov na trh, zrejme prišiel a prichádza ďalší boom pre náramkové hodinky. Spôsobené to je pravdepodobne aj rozvojom inteligentných hodiniek, ktoré v poslednom období nabrali nové technológie a stali sa tak veľmi zaujímavým a praktickým artiklom pre užívateľov. Keďže hodinky však plnia i úlohu módneho doplnku, nemali by chýbať ani v kolekciách doplnkov pre vaše šatníky. Hovorí sa, že každá žena i pán by mali myť aspoň 3 druhy rôznych hodiniek, pre určité profesie aj 4 druhy. A aké presne by to mali byť?

dámské hodinky

Čo by nemalo chýbať v dámskom šatníku?

V dámskom šatníku by rozhodne nemali chýbať aspoň 3 druhy dámskych hodiniek. Bežné dámske hodinky, športové , hodinky vhodné do práce a prípadne ako 4 druh – spoločenské hodinky, resp hodinky vhodné k šatám a spoločenskému odevu. Koľko kusov už budete mať v jednotlivých kategóriách je na vás. Niektoré dámy si na dokonalý outfit potrpia a tak majú hodiniek rôznych druhov viacej. Bežné dámske hodinky spĺňajú najmä praktický aspekt hodiniek, aby ste mali čas stále po ruke, prípadne sa cítili ozdobená aj počas bežných chvíľ doma či v akomkoľvek neformálnom sociálnom prostredí. Športové hodinky zase veľmi vhodne využije žena pri cvičení a športovaní. Majú športový dizajn a mnoho inteligentných funkcií. Hodinky do práce už môžu mať aj klasický a prestížnejší charakter, čo, samozrejme, závisí na vašej profesii. No a hodinky ako luxusný šperk využijú ženy, ktoré chodia „do spoločnosti“ a na spoločenské podujatia vo formálnom prostredí.

pánské hodinky

Páni, tieto kúsky si určite zadovážte

Podobné je to i u pánov. Pre pánske hodinky je vhodné mať: hodinky k obleku, športové hodinky, napríklad potápačské, ktoré sú u pánov veľmi obľúbené kvôli dizajnu, materiálom i parametroma bežné hodinky na nosenie, ktoré už môžu odrážať najmä váš osobný štýl.