S príchodom smartphónov prišiel aj nový produkt na pulty našich operátorov. Mobilný internet je súčasťou vybavenia každého mladého človeka. Nie len na zábavu, ale aj na maily, komunikáciu a prácu. Kvalitu dostupného internetu pritom nemusí zaručovať ani cena ani rýchlosť. Všetko je to o celkovej súhre faktorov, ktoré ak nie sú zosynchronizované, vyvolávajú neraz zamračené tváre.

mobil

  • Na čo upriamiť pozornosť

Ak ste už ako tak zoznámený s internetom na cestách, viete, za aké služby chcete platiť. Namiesto ceny sa treba riadiť pokrytím. Hlavne vtedy ak chcete využívať internet vo vnútri budov a v menej ľudnatých miestach. Okrem toho je tu rýchlosť, ktorá môže závisieť od ceny, no pri nedostatočnom pokrytí je nám na nič.

  • Ako je to s poskytovateľmi

Prirodzene, čo sa týka služieb v tejto oblasti, na vrchu používania sú naši štyria operátori a to Telekom, Orange, O2 a 4ka. Či už ste v jednom alebo v druhom operátorovi, v smartphónoch s dvojitým miestom na SIM kartu sa nemusíte spoliehať iba na jedného. Čo sa týka Telekomu, ako najväčší poskytovateľ má aj najlepšie pokrytie na Slovensku. Mnohý zostávajú verní tejto klasike a nie je to tajomstvo. Navyše ponúka aj najvyššiu rýchlosť. Ak máte paušál s internetom, po prečerpaní dát neplatíte nič na viac, trpíte iba spomalením internetu. Orange je tiež verný svojej povesti skvelého operátora.

smarthphone

Síce neponúka takú rýchlosť ale zato niekoľko doplnkových služieb týkajúcich sa napríklad bezpečnosti. Po prečerpaní platíte dve eurá za jeden gigabajt. No nie je to super? O2 spolieha na širokú verejnosť nielen Slovenska, ale aj Česka. V oboch krajinách platia rovnaké ceny. Navyše, ak nie ste pevne rozhodnutí, O2 vás nezaväzuje. Posledný operátor a to 4ka neponúka také pokrytie, no je tiež bez viazanosti a navyše majú najlepšiu cenovú ponuku na trhu. Preto sa oplatí porozmýšľať aj nad touto alternatívou.
 V prípade vážneho záujmu, nie je nikdy na škodu zmeniť aj operátora. Ak väčšinu času využívate mobilný internet. Vďaka vášmu výberu môžete čo to ušetriť.