Na trhu nájdete predovšetkým takzvané Led žiarovky, ktoré vystriedali klasické žiarovky, vzhľadom na ich obľúbenosť a šetrnosť elektrickej energie. Navyše sa vyznačujú vyššou kvalitou svetla ako halogénové žiarovky. Vďaka nim priestor krásne osvetlíte, môžete si vybrať z ponúkanej intenzity svetla, ktorá je pre daný priestor potrebná. Teplejšie odtiene sa hodia pre domácnosť. Príbytok si príjemne osvetlíte a navyše svojim výberom vhodného osvetlenia prispejete k celkovej požadovanej atmosfére u vás doma a k zútulneniu príbytku.

použitie Led žiaroviek č.1

Chladnejšie odtiene osvetlenia sa používajú do kancelárií, pracovní, skladov a podobne, kde sa kladie dôraz na výkon práce, nie na odpočívanie a relax. Led žiarovky sú známou záležitosťou dlhé roky a súčasná pokročilá doba priniesla ich zníženie cien oproti minulým rokom, takže sa tešia čoraz väčšej obľube a v používaní predstihli úsporné žiarovky, vzhľadom na to, že sú dostupné k zakúpeniu v kamenných predajniach so spotrebným tovarom. Ich svetlo, ktoré šíria do okolia je prirodzené pre ľudské oko. Výrobcovia v danej oblasti učinili značný krok dopredu, že priniesli na svetový a domáci trh alternatívu k už predtým poznanému osvetleniu a typom žiaroviek. Led žiarovky nepôsobia negatívne na životné prostredie a neohrozujú ho v žiadnom ohľade. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou Led žiaroviek je ich dlhá životnosť.

použitie Led žiaroviek č.2

Ich používaním sa vyhnete častému vyhoreniu žiaroviek a ich následnej výmene. Sú dostupné v rôznych tvaroch a s rôznymi závitmi či päticami. Určite si vyberiete. Pre lepšiu orientáciu sledujte našu internetovú stránku, kde sa dozviete viac aj pri prezretí aktuálnej fotodokumentácie s podrobným popisom jednotlivých typov žiaroviek a ich výhod. V praxi je najčastejšie používaní klasický závit so svojim špecifickým označením E27. Používa sa v lampách, lustroch, nástenných svietidlách a podobne. Ďalší druh, ktorý je v značnej miere používaný v rámci Led žiaroviek, sú žiarovky s tenkým závitom, ktorý je možné zakúpiť si pod označením E14. Vyznačujú sa nižším výkonom a používajú sa do nočných lámp, dekoračných svietidiel, bielej techniky, ako sú chladničky, digestory a podobne.