Kachle a krby v domácnostiach majú rovnako ako aj praktické, tak aj estetické využitie. Určite sa všetci zhodneme na tom, že zútulnia každý náš domov a najmä v zimných mesiacoch dodávajú všetkému tú správnu zimnú atmosféru, po ktorej všetci túžime a radi si ju užívame. Aby sme však nehovorili len o estetických prvkoch kachieľ a krbov, disponujú samozrejme aj množstvom praktických využití začínajúcich sa príjemným teplom v zime, ktoré sála z plameňov. Kto by nemiloval si po náročnom zimnom dni sadnúť pred rozohriaty krb a užívať si príjemné teplúčko. Viete však ako sa k nám dostane toľko tepla? Aby sme dosiahli čo najväčšieho tepla slúži nám na to dymovod 15 cm. Dymovody sú súčasťou každých kachlí a krbov, pokiaľ z nich chcete vyťažiť čo najviac tepla pre vykúrenie celej miestnosti. Je to vlastne rúra, ktorá spája Váš krb s komínom a práve tá Vám produkuje najviac tepla.

dymovod

Dymovod 150 mm sa vyrába zo špeciálneho plechu, ktorý je schopný odolávať aj veľmi vysokým teplotám, čo je presne to čo by mal splňovať každý kvalitný dymovod. V našej ponuke nájdete kvalitné dymovody, ktoré spĺňajú všetky požadované normy, ktorú sú potrebné k osadeniu dymovodu ku kachliam alebo krbom. Inštalácia takýchto dymovodov nie je vôbec ťažká a zvládnete ju pokojne aj sami pomocou návodu, ktorý nájdete aj na internete, pri kúpe si však musíte dávať pozor aby priemery otvorov boli rovnaké a všetko Vám do seba zapadlo ako správne má.

dymovody

Takže ak ste aj Vy rozhodnutý pre využívanie kachlí alebo krbu, neváhajte navštíviť náš eshop, kde sa môžete spoľahnúť na len kvalitné modely, ktoré Vás nesklamú. Navyše teplo, ktoré vyprodukujete aj vďaka našim dymovodom Vám bude šetriť peniaze na energiách, čo istotne poteší každého z nás. Pokiaľ máte akékoľvek otázky, môžete nás kedykoľvek kontaktovať a my sa Vám radi budeme venovať.