Matky sú jednoducho ľudia, ktorí sú úplne závislí na svojich deťoch. Deti sú jednoducho úplne všetko. Nič viac ako deti proste neexistuje. Aj ja som bola taká. Najprv som deti absolútne nechcela, no potom som zistila, že som sa narodila pre to, aby som bola mama. Kto by to bol kedy povedal, že práve ja budem tá osoba, ktorá bude na svojom dieťati totálne závislá. Nikto by to do mňa nepovedal. Vždy som bola skôr za kariéru ako za deti. No človek mieni, život mení a mne dieťa otočilo život naruby tak, ako by som teda nikdy vo svojom živote nepovedala. Človek by si to ani nepomyslel. No zo mňa bola zrazu mama na plný úväzok.

nemoc

A presne tak som sa aj správala. Mama bola pre mňa totálne hlavná úloha. Všetko, čo som bola predtým úplne stratilo význam, pretože som bola mama a na ničom inom mi už nezáležalo. Moja malá zrazu mala dusenie a ja som sa šla proste zblázniť. Myslela som si, že nič hroznejšie, ako keď je dieťa choré, jednoducho už nie je. A mala som pravdu. Aspoň pre matku to tak rozhodne je. Najprv je dieťa a až potom všetko ostatné. Až potom je ona sama. Až potom je staranie sa o domácnosť. A taktiež aj starostlivosť o muža. Matky sú jednoducho také.

pilulka

Nikto by si možno o mne nepomyslel, že taká budem aj ja, no bola som presne taká istá. Ako matka. Typická matka, ktorá má najväčšie nervy len z toho, že bude dieťa choré. Nervy zo zápalu priedušiek, zo zápalu pľúc jednoducho zo všetkého, kde sa musia brať antibiotiká. Je to normálne? Moje kamarátky povedali, že úplne normálne. No napriek tomu som si myslela, že som už chorá aj z môjho dieťaťa. Že mu jednoducho ani nič nie je, ale ja si radšej vezmeme všetky trápenia, bolesti a aj choroby na seba. Asi sa jednoducho správam ako každá matka, ktorá proste chce mať svoje dieťa totálne pod kontrolou. Asi sa napriek všetkému zo mňa stala typická mama.