Mnoho ľudí má v záujme pomáhať druhým. Robia to bez nároku na odmenu a preto aby tak pomohli tým, ktorý na tom nie sú až tak dobre. Taktiež to niektorý robia v rámci svojej praxe, aby nadobudli skúsenosti. Tieto služby sú veľmi vyžadované najmä v rámci neziskových organizácii. Keďže nemajú dostatok financií, tak každá práca zadarmo im pomôže. Ja osobne mám veľmi kladný postoj k tejto činnosti.
Je to veľmi pekné, že niekto robí niečo také bez akejkoľvek zásluhy. Jedinou odmenou je dobrý pocit. No niekedy je to oveľa viac ako všetky peniaze na svete. Samozrejme ak sa nebavíme o základných ľudských potrebách. Nikto nie je schopný robiť všetko len zadarmo, bez nároku na odmenu. Služby sa týkajú detí, starých ľudí, zdravotne chorých alebo ťažko postihnutých. Často krát sa nájdu dobrovoľníci, ktorý chodia pomáhať do nemocnice.

desing

Taktiež sa organizujú podujatia na ktorých potrebujú dobrovoľníkov. Nájdete teda množstvo možností ako sa angažovať. Napríklad aj útulky fungujú na báze dobrovoľníctva, kde môžete prísť napríklad vyvenčiť psíka. Budete mať dobrý pocit a navyše niekomu aj pomôžete. Taktiež väčšina športov na nižšej úrovni sa dá nazvať dobrovoľníctvo, keďže za to nie sú platený. Aj keď sú na súťažiach často krát im výhra nepokryje ani základne náklady.    

kavkaz
                  
Nie je to ľahké, no určite vám to prinesie množstvo skúseností a iný pohľad na život. Naša spoločnosť potrebuje aj takúto stránku. Myslím si, že v porovnaní s inými krajinami sme na tom veľmi dobre. Máme veľa ľudí, ktorý sú ochotný pomáhať. Mali by sme si od takýchto ľudí brať príklad a tiež si nájsť niečo kde budeme užitočný. Pomôžeme tak iným, ktorý to nutne potrebujú. Môžete pomôcť aj darmi napríklad v zbierkach. Nemyslím len finančne ale môžete priniesť oblečenie, jedlo či iné veci. Je to len na vás akú formu pomoci si zvolíte.