Biely lak
Biela farba auta je obľúbenou voľbou pre všetkých od nájomných áut, až po rodinné sedany. Odráža teplo (čo umožňuje, aby klimatizácia nefungovala tak tvrdo, čo pomáha znižovať spotrebu paliva) a vyzerá bezstarostne bez toho, aby si pritiahla príliš veľa pozornosti. Biela je jedna z troch najobľúbenejších farieb, ostatné dve sú čierne a strieborné. Tam sú tiež niektoré špeciálne povrchové úpravy, ako sú perleťové a kovové.

toyota

Strieborný lak
Strieborná farba pre prakticky na akékoľvek auto. Vyzerá ultra moderne a špičkovo. Skontrolujte farbu za denného svetla, a to nielen pod svetlami predajnej plochy predajcu. Tento strieborný odtieň sa nezdá tak dobre s bežnými zliatinovými kolesami.

Čierny lak
Trendy prichádzajú a odchádzajú, ale na čiernej je niečo nepretržite chladné. Na veľkých mohutných autách vytvára dojem vysokej triede šoféra alebo prepravu agentov tajnej služby. Moderná čierna je v dnešnej dobe aj v podobe matného povrchu.

mercedes

Červený lak
Červená farba je typická farba Ferarri. Červená farba na autách zdôrazňuje luxus, rýchlosť. Červená sa hodí na zvyčajne tiež všetky typy áut. Najlepšie vynikne na športových a mohutnejších autách ako audi, BMW.

Šedý lak
Konkrétne kovová šedá. Zdá sa, že tento tón rastie v popularite, aj keď to nie je úplne dobrodružná farba auta. Šedá je podhodnotená, ale vážna. A ak vodiči radšej sú anonymní na ceste a prilákajú prakticky nulovú pozornosť, je to ten správny výber farby. Výrobcovia automobilovej farby  tvrdia, že šedá je štvrtou najpopulárnejšou farbou.

Modrý lak
Modrá bola tradične vnímaná, ako viac mužská farba. V dnešnej dobe modrý lak na aute je na každom druhom. Existuje mnoho odtieňov modrej farby, ktoré zaujme aj mnoho žien.

audi

Hnedý lak
Nikdy nepodceňujte silu hnedej. Nová obľúbená farba na automobile sú odtiene gaštanovej farby. Ak si vyberiete správny odtieň hnedej, môže vaše auto vyzerať luxusne. Pokiaľ ide o svetlejšie odtiene béžovej, môže byť vnímané ako odvážne, ale neohrozené.