Kedysi ľudia neuvažovali nad dizajnom interiéru v byte ako je tomu dnes. Byt bol len prechodným miestom, kde sa človek mal vyspať, alebo prečkať čas, kým pôjde do práce. Postupom času sa ale nároky ľudí na výzor a ráz bytu zmenil – už to nebol len priestor, ktorý mal zabezpečiť základné ľudské potreby, ale bol to priestor, ktorý mal byť ich svätinou, miestom, kde človek načerpá pozitívne sily do ďalšieho dňa. Veľakrát je taktiež byt odrazom svojho majiteľa, keď majiteľ chce, aby bolo hneď jasné, akým druhom človeka je.

architektura

Domov ja viac ako len priestor na život

Ešte nie tak dávno nebolo v móde vymýšľať originálne interiéri, nakoľko to ani veľmi nešlo – v obchodoch s nábytkom boli len tri typy skríň, doplnky nábytku neboli vôbec a ráz vnútorného priestoru bol značne šablónovitý a monolitný. Po nástupe novej éry sa ale všetko zmenilo – otvorili sa predajcom nepredstaviteľné možnosti, ktoré umožnili ľuďom vytvoriť si domov taký, aký si vysnívali. Už ich nič nemuselo obmedzovať.

Domov snov

Asi každý túži po veľkom presvetlenom a vzdušnom byte. Taký byt akoby ponúkal svojim majiteľom slobodu, voľnosť, ktorú v tomto konkurenčnom svete tak potrebujú. Domov má totižto ľuďom prinavrátiť sily, majú sa doň tešiť a vedieť v ňom si oddýchnuť. Ak je domov stiesnený, deprimujúci a tmavý – akoby odoberal sily každému, kto doň vstúpi.

Ako ale dosiahnuť, aby Váš domov bol tým idylickým vzdušným miestom? Nijaký doplnok a nijaká vec nedokáže to, čo dokáže prirodzené svetlo. Ak sme na slnku, rozjasní sa nám myseľ a máme dobrú náladu – je to tým, že svetlo náš hipotalamus aktivuje na produkciu hormónov šťastia. No ako dosiahnuť, aby do domu prúdilo viacej svetla?

schody

Sklenené steny

Domov bude vyzerať moderne a zdravo vtedy, keď doň pustíte čo najviac svetla – a sklenené steny vám to umožnia. Svetlo tak môže prúdiť všetkými miestnosťami bez obmedzenia. Nieto, že odstránite nepríjemný depresívny ráz izieb, ešte i ušetríte za elektrinu. Dnes je moderný voľný a veselý priestor bez tmavých a ťažkých zákutí. Dnes chcú ľudia priestor, svetlo a príjemný svieži pocit vo svojom byte či dome. Ak chcete nový a lepší domov, doprajte svojmu bytu sklenené steny! Ak vás ponuka zaujala, viac sa dozviete na :.