Dúfam, že tento rok budem sledovať návrhový priestor a zostavím tie najlepšie tipy pre najlepšie dizajnové nástroje pre rok 2018. Niektoré z týchto nástrojov sú desktopové programy, iné sú aplikácie SaaS alebo nástroje prehliadača.
Či tak alebo onak, v tomto zozname nájdete niečo, čo budete chcieť vyskúšať. Koniec koncov, vaše dizajnérske zručnosti sú len jednou súčasťou rovnice, pokiaľ ide o tvorbu úžasnej digitálnej práce.

logo

Adobe XD
Najnovším návrhovým programom sídla spoločnosti Adobe je Adobe XD. To bolo navrhnuté ako silná alternatíva k Photoshopu, pretože je vyrobená špeciálne pre prototypovanie a maketový dizajn.
XD začal ako program iba v systéme Mac, ale nakoniec bol prepustený pre Windows v beta verzii. V priebehu uplynulého roka sa rozrástla pre digitálnych dizajnérov, ktorí chceli mixovať medzi aplikáciami Photoshop a Illustrator.
XD síce ešte na program Sketch nemá, ale určite rastie a za programom má špecializovaný tím. Je to niečo, čo budete aspoň chcieť vyskúšať niekedy v roku 2018.

návrh

Aplikácia Sketch
Sketchje najväčším konkurentom spoločnosti Adobe v dizajnovom priestore. Celé roky používali Photoshop pre makety, pretože to bolo len najjednoduchšie riešenie.
Teraz, keď Sketch získala hlavnú podporu, je to zďaleka najobľúbenejší program, ktorý môžete použiť. Je to oveľa lacnejšie ako všetky produkty spoločnosti Adobe, a na rozdiel od požiadaviek na mesačné odbery spoločnosti Adobe CC môžete získať jednorazovo.
Sketchmá dokonca veľkú komunitu s otvorenými zdrojmi s návrhármi, ktorí uvoľňujú svoje vlastné pluginy pre softvér. To uľahčuje používanie, rozšírenie a štruktúru pre akýkoľvek typ dizajnérskej práce z ikon do mobilných aplikácií.

Plant Version Control
Plant je moderné riešenie. Toto je verzia ovládania spôsobom, akým dizajnéri chcú. Môžete ľahko spravovať svoje súbory pomocou pevného backend + plného GUI ovládania nad všetkým.
Jedným z najväčších odstrašujúcich nástrojov na kontrolu verzií je príkazový riadok. Ale s Plant máte grafické rozhranie, ktoré funguje oveľa lepšie pre ľudí ktorí ktorí neprogramujú. (pôvodne bol tento program spravený pre ľudí, ktorý si radi naprogramovali v podstate celé prostredie po svojom).
Zariadenie dokonca ponúka bezplatný plán, ktorý môžete vyskúšať, aby ste zistili, či sa vám to páči. Každý, kto robí profesionálnu konštrukčnú prácu, môže na tejto platforme ušetriť veľa času.