Dovolenka, spoločenská akcia, ale aj výlet alebo turistika. Pre tieto a podobné momenty je typické to, že si ich zvykneme zvečniť vo forme fotiek. Sú to udalosti, ktoré by skrátka bola škoda neodfotiť. Pretože ubehne pár rokov a nám určite padne dobre, ak si vďaka fotografiám na tieto momenty zaspomíname. Či už na konkrétne prostredie, konkrétnu udalosť alebo na konkrétnych ľudí.

Dnešná doba sa líši od tej, povedzme pred dvadsiatimi rokmi. V dobe minulej ste pri takýchto príležitostiach museli myslieť na to, že si musíte vziať so sebou veľký fotoaparát a v prípade toho obyčajného – ste nesmeli zabudnúť kúpiť do neho film. A keďže sme boli limitovaní kapacitou filmu a odfotené obrázky sme proste nemohli ihneď prezerať a ani zmazať, kládli sme väčší dôraz na to, čo a kedy odfotíme. Tiež z akého uhla a za akého svetla.

Chlapec fotí krajinu

A vieme, že dnes to už predsalen funguje inak. Stačí, že so sebou máme mobil. Máme ho vždy so sebou, stále po ruke a fotíme takmer všetko bez rozmyslenia. To má ale za následok, že fotografie v zariadení sa hromadia a medzi tým všetkým sa pomaly strácajú tie najlepšie a najhodnotejśie snímky, resp. momenty.

Tradičné vyvolané fotografie mali svoju hodnotu!
Neboli to len akési digitálne súbory. Boli to fotky, ktorých ste sa mohli reálne dotknúť a napríklad si ich navždy uložiť do fotoalbumu. A ako aj sami viete, pokiaľ máte z týchto čias fotoalbum alebo ho majú vaši rodičia – vyvolané fotografie skrátka nestrácajú svoju hodnotu. Sú cennou pamiatkou.

Žena robí foto

Takéto skutočné fotografie nikto len tak ľahko omylom nevymaže. Tiež nemusíte hádať, v ktorom sa asi nachádzajú priečinku. A navyše sú pekne potriedené – nie sú to nahromadené súbory s názvami ako 123.jpg. Ich výhodu ďalej je, že ich môžete mať stále na očiach, môžete si z nich vyrobiť fotoobraz, máte ich vždy po ruke a keď sa vám pokazí počítač alebo mobil, nemusíte sa báť, že o ne navždy prídete. Najlacnejsia tlac fotografii je ten správny krok pre zachovanie vašich spomienok.