Matcha prášok slúži na prípravu znamenitého čaju so svojimi pozitívnymi účinkami na ľudské zdravie. Matcha čaj je zelený čaj, ktorý sa vytvára zberom mladých lístkov rastliny zeleného čaju. Pri príprave klasického zeleného čaju sa vytvára odvar z listov, ktoré sa následne po vylúhovaní a príprave nápoja, vyhodia. V tomto prípade, pri príprave matcha prášku, dochádza k pomletiu lístkov. Ich zaliatím a následným užitím daného nápoja sa takýmto spôsobom vytvorí omnoho silnejší odvar tejto liečivej rastliny. Užite si aj vy pôsobenia matcha čaju a podeľte sa s nami o vašu osobnú skúsenosť.

matcha prášok

Matcha čaj pôsobí protistresovo, navodzuje pocity pohody a relaxu, ktoré padnú každému vhod. Jedna až dve lyžičky matcha prášku zalejete horúcou vodou a vypijete. Matcha čaj nie je vhodný pre deti, keďže obsahuje okrem množstva aminokyselín aj kofeín, ktorý ma povzbudzujúce účinky. Match čaj udržiava zdravé srdce, jeho vplyvy sa dotýkajú udržania optimálnej hodnoty cholesterolu a zabraňujú vytváraniu rakovinotvorných buniek. Chráňte sa pred civilizačnými ochoreniami dnešnej modernej doby aj pravidelným užívaním matcha čaju.

Matcha čaj sa používal v značnej miere aj v Japonsku pri čajových obradoch. Kvalitný matcha čaj je jemný zelený prášok. Na prípravu účinného nápoja postačí jedna až dve lyžičky tohto prášku. Matcha čaj má detoxikačné vlastnosti, pomáha čistiť organizmus a vylučovať nežiadúce látky. V zdravom tele je zdravý duch a v tomto prípade to môžete pri pravidelnom užívaní matcha čaju pocítiť a uvedomiť si stav vlastného bytia pred a po niekoľkotýždňovom užívaní tohto nápoja.

zelený matcha čaj

Vyskúšajte silu a vplyv prírody na naše zdravie. Prírodné zložky sa nevyznačujú vedľajšími účinkami a nie sú návykové, takže sa môžete tešiť ich blahodarným vplyvom a užívať si dobrý pocit zo seba samých. Pocit, keď sa cítite vo svojej sile, ktorá vám prináša odhodlanie a vôľu pre nové aktivita a pre dosahovanie nových výziev a cieľov.