Často sa vraví, že okamih, alebo chvíľka môže rozhodnúť o našom ďalšom osude a o ďalšom smerovaní.

  • Byť na správnom mieste nestačí, musí to byť aj v správnom čase a my musíme byť schopní urobiť správne rozhodnutie.

bezpečnost

Nie jeden významný športovec v rozhovore povedal, že náhodou sa z neho stal „prieborník“ v danej športovej disciplíne. V určitej chvíli muselo dôjsť k stretnutiu s kýmsi, kto pritiahol mladú dušičku k záujmu o niečo. Zároveň, ale muselo byť rozhodnutie, že sa tej ktorej disciplíne upíše.
Rovnako to je v každom odbore. Niet odvetvia, kde by to neplatilo. Príde iskrička zapaľujúca záujem a zároveň rozhodnutie, ktorý iskričku premení na oheň. Nádej na úsilie o dosiahnutie tých najvyšších cieľov.

Každá doba má aj významné politické okamihy, kedy sa je potrebné rozhodnúť, na akú stranu sa človek postaví. Nemusí to byť okamih daný medzinárodnou situáciou. Úplne postačí domáca politická scéna.
Mám na mysli voľby, Voľby parlamentné, prezidentské, alebo akékoľvek. Musí prísť rozhodnutie v nás : idem- nezúčastním sa, nasleduje výber alternatívy. Aj dnes stojíme na prahu druhého kola prezidentských volieb. Každý jeden sa musí rozhodnúť, či voliť pôjde. Účasť nepresahujúca 50% je totiž alarmujúco nízka. Ak už pôjdeme voliť, musíme sa rozhodnúť koho. Dnes sme v dobe, že média z človeka za päť obyčajných minút urobia z popolušky kráľovnú a z pracovitého človeka zlodeja. Sila slova je veľká. Zodpovednosť novinárov tiež. Som na pochybách či si to všetci uvedomujú.
A tak občan musí čistiť zrno od pliev a vyberať správne informácie.
Rovnako v každodennom živote prichádzajú chvíle rozhodnutí.

otazník

  • Zásadných,
  • menej zásadných
  • opraviteľných
  • nevratných.

Je rozdiel, či sa rozhodujem pri výbere povolania, či pri zariaďovaní bytu, či kupujem topánky, alebo rozhodujem o hlave štátu.
Všetky rozhodnutia sú dôležité, no majú iný dopad. Dopad na moju osobu, na okolie, ba až celospoločenský. Je teda potrebné rozhodovaniu venovať čas a vážnosť.