Ako je to vlastne s internetom a hazardnými hrami v súčasnosti? Pred pár rokmi nás obklopovalo viacero Ads zo všetkých strán, ktoré lákali práve na tento druh zábavy a treba podotknúť, že väčšinou išlo o odkaz na v podstate nepreverené weby. Nedávno sme sa zasa mohli dočítať hneď niekoľko článkov odkazujúcich na informáciu, že daným aktivitám má nadobro odzvoniť a hazard má byť na internete zakázaný, teda aspoň v miere týkajúcej sa reklám (Ads) na neoverené hazardné stránky. Každopádne podľa týchto informácií sa mohlo zdať, že online hazardu odzvonilo a jeho dosah bude v rámci možností minimalizovaný.

herna

Ubehlo možno pol roka a dnes môžeme byť svedkami zasa novej zmeny. Predložený zákon Ministerstva financií vraví o legalizácii online hazardu, avšak pod podmienkou, že ho ministerstvo financií sprivatizuje. Ak sa na to pozriem úprimným dojmom, mám z toho pocit, ktorý zhrniem úplne jednoduchým štýlom- Na tejto "zábavke" si chce teraz privyrobiť ministerstvo, takže nejaký morálny cieľ bol a je zrejme vedľajší. Podvodný biznis bude v rukách mocnejšieho, takisto aj zisk z tejto aktivity. Zostáva nám tak len dúfať, že nahromadený zisk z tejto činnosti následne napomôže finančnej otázke nášho štátu a jeho občanom. Ale verí tomu ešte vôbec niekto? Bežný občan nemá dostatočnú právomoc k tomu, aby zistil pravdu. A vlastne ani čas, aby ju hľadal.

karty

Skúsme sa ale na danú vec pozrieť optimistejšie a s dávkou viery v náš systém. Monopol týchto hier už aktuálne spadá pod jeden veľký štátny hazardný podnik a zisk sa údajne odvádza na šport (konkrétnejšie info nie je).
Pri všetkej úcte k športovcom a tým, ktorí sa snažia rozvíjať šport na Slovensku si myslím, že v dnešnej dobe existuje viacero iných, dôležitejších strádajúcich subjektov. Veď pozrime sa len na verejné akcie a kopec nadácií, ktoré doslova žobrú pre finančnú výpomoc na hluchonemých, ťažko chorých, detské domovy,… a pozrime sa i na problémy mladých rodín, ktorých tento štát na čele s bankami a vysokými pôžičkami od súkromných subjektov ničí. Pozrime sa nízke dôchodky a otázku dôchodkov ako takú. Pozrime sa na kopec slovenských obcí, ktoré sú z ekonomického hľadiska v praveku. Naozaj je potrebné investovať (a či vôbec) práve do "športu"?