Ako dopriať Vašim ratolestiam detstvo, ktoré by nepozostávalo iba z mobilu, počítača, reklám a mestských ciest? Skúste sa z tohto stereotypu vytrhnúť aj Vy a navštívte prírodu, ktorá Vám dopraje viac možností, než by ste si na prvý pohľad mysleli. Napríklad taký rybolov .

žena

Pokiaľ Vás však rybolov neoslovil, príroda ponúka aj veľa iných krás. Už len ten zážitok, kedy ju navštívite na svojom bicykli, alebo sa odhodláte k pešej túre. Ten pocit a zážitok je neopísateľný, na nezaplatenie. Môžete stokrát čítať a počuť, ale musíte to v prvom rade zažiť. Vlastne verím, že tento pocit ste už zažili a bola by škoda ignorovať ho, nevenovať mu viac pozornosti. Príroda je tu pre nás pre všetkých a zdarma, pričom nás obohatí a dopraje zážitok, aký nenahradí žiaden tovar ani počítačová či mobilná hra.

pták

Ak sa pozriem na moje detstvo a môj vzťah k prírode, začalo to nasledovne.
Aj môj otec bol vášnivý rybár, takisto veľmi rád navštevuje okolité jazerá i lesy. Odmalička, ako som eštelen začal chodiť, ten veľmi útly vek si ani riadne nepamätám, ale podľa fotiek viem, že som bol s otcom v prírode takmer stále, na každej fotke a vyzerám tam šťastný. Postupom času sme sa tohto zvyku nevzdali, k jazeru za otcom som chodieval stále, pričom hlavne na leto mávam veľmi krásne spomienky, ktoré sa snažím obnovovať každým rokom.

No priznám sa, že rybárstvo ma za celú dobu nijako extra neoslovilo. Môj otec mával „nahodené“ prúty takmer stále, no mňa to vôbec nezaujímalo. Maximálne som nachytal iba malé rybky ako slniečka na menší prút, ale tá výbava, techniky lovu, krmivo, navijaky,… nikdy ma to nezaujalo. Miloval som skôr plávanie, svoj bicykel, počas chladnejších období zasa pešiu chôdzu po okolitej prírode a takisto zber húb.

jezero

Teda vznikol taký kompromis. Môj otec vášnivý rybár a ja zasa vášnivý milovník prírody a individuálnych športov. To nás spojilo už od detstva a toto puto pretrváva dodnes.