O coca cole a iných kolových nealko nápojoch kolujú po svete rôzne chýry. Obsahuje veľa cukru a priberá sa z nej – to je asi fakt, ktorý je neodškriepiteľný, ale tento nápoj vám môže aj pomôcť pri bežných životných malých problémoch. Okrem cukru obsahuje aj iné zložky – napr. kyselinu fosforečnú, ktorá sa radí medzi silné kyseliny. Nebojte sa, v nápoji je dosť zriedená, takže na zdravý vám nijako neublíži. Jej účinky ale môžete využiť inde.

coca cola

Žuvačka nie len na topánke.
Zbaviť sa žuvačky či už na topánke, oblečení, alebo vo vlasoch môže byť veľký problém. Stačí ak nalejete coca colu na žuvačku, necháte pár minút pôsobiť a žuvačku dáte jednoducho dole. Ak to nepôjde na prvý krát skúste to celé zopakovať.

Lesklé a čisté okná.
Táto rada je hlavne pre vodičov, ale môžete to pokojne vykonať aj doma. Čisté predné sklo na aute býva niekedy problém. Špina, prach a mastnota sa nedajú len tak vyčistiť. Namočte handru do coca coly a umyte ňou okná. Teraz už len stačí okno umyť čistou vodou a bude sa lesknúť ako nové.

nápoj

Zbavte toaletu vodného kameňa.
Ak práve nemáte nič po ruke čo odstráni vodný, alebo močový kameň z toalety vezmite si coca colu. Nalejte ju do misy, počkajte pár minút a spláchnite. Ak sú usadeniny odolnejšie nechajte nápoj pôsobiť pár hodín.

Odolné skrutky verzus coca cola.
Nedajú sa vám povoliť skrutky? Možno je to vodným kameňom, možno hrdzou, alebo niečím iným. Skôr než to vzdáte skúste to s coca colou. Namočte handru do nápoja, priložte ju na skrutku a počkajte pár hodín – určite povolí.

Odstráňte hrdzu.
Hrdzavé kovové predmety vyčistíte bez najmenšej námahy coca colou. Drobné hrdzavé predmety dajte do misky a zalejte nápojom. Na väčšie hrdzavé predmety vám postačí handra namočená v cole. Počkajte pár hodín a hrdza je preč. Poradí si aj s chrómovými predmetmi.

plechovka

Coca cola ako insekticíd.
Ak vaše rastliny napadajú rôzny škodcovia stačí ich postriekať coca colou. Všetkých škodcov sa zbavíte ekologicky a rýchlo. Na tento spôsob ochrany plodín pred škodcami prišli v Indii.