V niektorých prípadoch je človek ešte v podstate dieťa a už mu veci akosi do seba zapadajú, je vidieť prvé kroky k úspechu, všetko sa vyvíja podľa plánu, z realizovaného plánu začínajú vznikať peniaze, no a podobným smerom sa to vyvíja ďalej.

zoufalost

•         Ach, keby to bolo také jednoduché. Takéto prípady síce existujú, ale pravdepodobne vravíme o šťastí ľudí, ktorých je žiaľ menej.
Zato však poznáme prípady, kedy sa človek dostal k úspechu až po boľavých pádoch. Niektorí svojho úspechu začali dosahovať až po tridsiatke.
•         Preto ak máte pocit, že ste na dne, alebo prestávate veriť na akýkoľvek úspech, či ste ešte mladí a tento svet vás vystrašil tak dúfam, že tento článok vám zlepší náladu, alebo ešte lepšie, prinesie určité odhodlanie a pocit, že niektoré veci sa ešte môžu stať reálnymi.

Ak sa dnes povie Alibaba, ako rozprávkovú postavu si skôr vybavíme populárny internetový obchod, ktorého služby s radosťou využíva celý svet. Takýto svetovo známy a masovo navštevovaný obchod na internete pritom založil človek, ktorý bol do svojich 30 rokov všetko, len nie úspešný. V dobe predtým, teda v mladších rokoch, sa nedostal ani na univerzitu, pričom potom skúšal pracovať v radových zamestnaniach. Lenže neudržal sa ani v tomto smere, v žiadnom zamestnaní sa nemohol dlhšie ohriať, zamestnávatelia s ním neboli spokojní. Vo veku 30 rokov si však zoženie počítač.

výhra

No a práve to bol zlom v jeho živote.
Rozhodol sa založiť webovú službu, ktorá poskytovala niečo ako internetové zlaté stránky. Web mu prosperoval tri roky, pričom zarobil slušnú čiastku 700 000 euro. Avšak po tejto dobe pocítil, že by to chcelo opäť zmenu. Za peniaze ktoré mu zostali, sa rozhodol založiť spomínaný internetový obchod, v ktorom by sa operovalo s množstvom rozličného tovaru a teda vzniká pravdepodobnosť, že by zaujal rôznych kupcov, pričom už v hlave nosil plán, ako zabezpečiť lákavé ceny a celkový plán na prevádzku takéhoto obchodu, ktorý by sa volal Alibaba. Nasledovali tri roky, ktoré bol zárobkovo ešte stále v mínuse, tomuto svojmu plánu však veril.

A ako vieme, obchod Alibaba sa uchytil, čo viac, je globálne jedným z najpopulárnejších internetových obchodov, pričom jej  majiteľ Alibaby má dnes majetok, ktorý činí asi 20 miliárd eur!
•         Tak si myslím, že tento človek sa už s otázkou zamestnania či kariéry trápiť nemusí.