Je vôbec potrebné pýtať sa, prečo sa vysokej popularite tešia práve vyklopne prilby? Odpoveď asi všetci poznáme-Typy vyklápacích prilieb na motorku ponúkajú univerzálne vlastnosti, veľmi praktickú manipuláciu s dávkou komfortu, no a samozrejme zaručenú odolnosť spolu s bezpečnosťou.
motorkář s helmou
Prilba je sama o sebe zrejme najdôležitejším doplnkom jazdy na motorke. Jej prioritnou funkciou je ochrana hlavy v prípade možného pádu, ale takisto poskytuje aj iné vlastnosti, ktoré sa už týkajú skôr komfortu a praktických vlastností pri jazde. Nakoľko každý z nás môže uprednostňovať iný štýl jazdy a vlastniť iný typ motorky (skúter, enduro, cestná,…), poznáme tak aj odlišné typy prilieb.
· Každopádne vyklápacia prilba spĺňa najvyššie kritériá a ide tak o ideálnu voľbu predovšetkým v prípade, pokiaľ vlastníte rýchlu mašinu a nejedenkrát ju ľúbite riadne „prevetrať“ po našich cestách.
Takisto pripomeňme, že spomenutý typ prilby je takisto odolný aj voči nepriaznivým podmienkam, ktoré nám prichystá počasie. Plexisklo vás, respektíve vaše oči ochráni pred nárazom vetra, ako aj voči dažďu a najlepšie na tom je, že v prípade, ak chcete zastaviť, pokecať s kamarátmi, zajesť si, zapiť, zatelefonovať,… tento kryt je vyklápací a manipulácia s prilbou tak už nemôže byť jednoduchšia. Nemusíte pri každej z týchto a iných činností zakaždým prilbu zosadzovať z hlavy, ale prilbu, respektíve ochranný kryt stačí vyklopiť. Ocenia to najmä motorkári, ktorí motorku využívajú pravidelne a sú takmer neustále vo svojom obľúbenom živle.
helma na řidítkách
Slnečný štít navyše okrem jednoduchého ovládanie poskytuje ochranu proti UV žiareniu a nemusíte sa báť ani prehriatia, ktoré je na základe toho, že je naša hlava celý čas v kukle celkom reálne. No s týmto bezpečnostným opatrením a ľahkou ventiláciou a navyše prevedením, kedy môžete prilbu hocikedy vyklopiť, tomuto riziku predídete. Vzduch a pravidelné okysličenie je predsa potrebné pre každého, aj pre tých najdrsnejších motorkárov.