Mnoho z nás sa už s týmto pojmom stretlo. Startup označuje novo vznikajúci projekt, či začínajúcu firmu. Táto firma je často ešte len vo fáze tvorby podnikateľského zámeru. Tento startup sa môže vyskytnúť v akomkoľvek odbore ale najčastejšie sa objavuje v technologickom, či IT odbore. Medzi základné vlastnosti startup projektu patrí:

počítač

  • Nízke začiatočné náklady
  • Vyššie riziko ako u iných firiem
  • Vyšší zisk a návratnosť financií v prípade úspechu

Ak sa rozhodnete začať podnikať a vyvinúť teda nový startup musíte vedieť ako ho zafinancovať. Jednou z možností financovania je aj „Business angels“. Predpokladám, že väčšina ľudí tento pojem nepozná a teda nevie čo znamená. Poďme si ho teda vysvetliť.

V preklade to znamená „biznis anjel“. Je to človek, ktorý disponuje voľným kapitálom a je ochotná ho investovať do začínajúceho podnikania. Okrem kapitálu poskytuje aj svoje poradenstvo, skúsenosti a kontakty, ktoré svojim pôsobením nadobudol.  Ak ste sa teda rozhodli začať s podnikaním určite je to dobré rozhodnutie a veľká pomoc. Predtým ako do tohto podnikania pôjdete si to určite dobre premyslite. Nič nenechávajte na náhodu.

Určite by vám však váš strach nemal brániť v začatí. Ak máte pocit, že to je dobrý nápad určite by ste do toho mali ísť. Nenechajte sa len tak odradiť názormi iných ľudí. Samozrejme, že vždy sa nájde niekto kto vás bude odhovárať. No ak je váš nápad prielomový určite neváhajte! Ak by ste to aspoň neskúsili mohli by ste to potom ľutovať. Na začiatku musíte rátať aj s neúspechom, no nenechávajte sa odradiť.

plán

Neúspechy vás budú posúvať ďalej a práve tento váš „biznis anjel“ vám môže veľmi pomôcť. Bude to niekto, kto už pozná ako sa vyvíja trh a usmerní vás. Ak sa nevzdáte a vydržíte úspech na seba nenechá dlho čakať. Budete mať určite veľkú konkurenciu, keďže startup si získal úspech a čoraz viac mladých ľudí s ním začína. Nebojte sa toho a zdokonaľujte sa!