Drevené rámy okien dnes poznáme na starých rodinných domoch či chalupách, sú pre ne charakteristické, a preto ich nevymieňame za hliníkové či plastové. Dodávajú týmto stavbám dušu, aj keď ich už do značnej miery poznačil zub času, čo sa prejavuje na slabej tesnosti k rámom. Hliník je v tomto nepomerne lepší, jeho izolačné schopnosti sú fantastické.

Žiadne rozmery nie sú pre hliník problém

Tvárnosť materiálov sa dá využívať pri výrobe najrozličnejších produktov, keď sme schopní prispôsobiť výrobok požiadavkám. Hliníkové okná Lmmont patria k top výrobkom, ktoré sa v súčasnosti dodávajú na novostavby, ale pri rekonštrukciách starších budov. Tento materiál totiž ponúka nekončené množstvo dizajnových štýlov, žiadaných od projektantov súčasných moderných stavebných diel. Základom sú však ich fyzikálne vlastnosti, ktoré ich posúvajú do úrovne vyhovujúcej dnešným nárokom a požiadavkám na úspornosť, šetrnosť k životnému prostrediu či nenáročnosť pri údržbe.

Spoločnosť LM-MONT je na Slovensku dobre známa, realizuje stavby a tiež vyrába hliníkové, sklenené či plastové výrobky, ktoré sú pilierom mnohých moderných stavieb nielen u nás, ale aj v Európe. Po nástupe hliníka ako materiálu, z ktorého je možné vyrobiť aj okná veľkých rozmerov a ktoré udržia aj tri ťažké sklá, sa z neho stal žiadaný a populárny materiál a dnes sú prvky z neho súčasťou tisícok stavebných diel. Dokonalo sa hodia pre interiérové aj exteriérové umiestnenie, dizajnovo je možné ich prepracovať a povrchovo upraviť do takej podoby, že aj naslovovzatý odborník bude mať s identifikáciou materiálu veľký problém.

Fasády ako zo science fiction filmov

Hliníkové okná sú výborným ochrancom pred ohňom, sú dymotesné, tepelne dokonalo izolujú, odolávajú aj vlamačom a nie sú vôbec náročné na udržiavanie, stačí jedna utierka na zotretie prachu a hrubých nečistôt a jeden špeciálny prípravok na ich preleštenie, aby boli opäť ako nové. Ceny hliníkových okien vás môžu prekvapiť svojou výškou, počiatočná investícia však prinesie bonusy v podobe dlhej životnosti a skvelého estetického výsledku s efektívnosťou moderného dizajnu.