Možno ste si už všimli, že niekoho baví aktivita, ktorá vás ani trochu nezaujala. Nechápete to. Rozmýšľate nad tým, aké je to čudné a ako to toho človeka môže baviť. Takéto uvažovanie ale nie je správne. Mali by sme rešpektovať záujmy druhých ľudí a neodcudzovať ich. Každý z nás je iný a práve preto by sme mali byť viac otvorený. Už predsa nežijeme vo svete, kde musí každý robiť to, čo prikáže jeden človek. Už dávno žijeme vo veľmi voľnom a liberálnom svete. Mali by sme sa tak aj správať. To isté si totiž môže myslieť aj iný človek o vašich záujmoch.

muzika.jpg

Zábava je pre každého niečo iné. Preto sa snažím nikoho neodcudzovať. Veď sme ľudia a je prirodzené, že sme odlišný. Pochopenie je to čo naozaj potrebujeme. Mňa osobne nebavia hlučné akcie alebo napríklad koncerty, či noci strávené v bare. No veľa ľudí to baví. Síce to neviem pochopiť ale neriešim to. Ja si oveľa lepšie oddýchnem v pokoji doma s dobrou knihou, či pri dobrom seriály alebo filme. Preferuje to a preto, že mi je to príjemné to aj robím. Nemám potrebu robiť to čo ostatný. To by sme si mali uvedomiť.

oslava.jpg

Aj ja som mala obdobie, kedy som sa silou mocou snažila prispôsobovať ostatným. Myslela som si, že som zvláštna a divná ak ma nebavia diskotéky a chodenie po baroch. Bolo to najmä v období puberty, ktoré je pre každého dosť náročné. Chodila som teda s kamarátmi, pila alkohol a snažila sa zapadnúť. Zo začiatku som sa cítila skvelo a veľmi obľúbene. Dokonca som odcudzovala ľudí, ktorý nikam nechodili a poviem pravdu bola som veľmi nepríjemná.
Neskôr som však pochopila, že to nie je správne. Musela som dospieť aby som si uvedomila, že to nie je to čo ma baví a napĺňa. Nemala som potrebu sa predvádzať. Samozrejme aj ja si občas zájdem von s kamarátkami na drink, na tom nevidím nič zlé. No predtým som to nebola ja a iba sa hrala na niečo čím v skutočnosti nie som.