Téma detských chodákov je neustále pretriasaná, niektorí rodičia na nich nedajú dopustiť, niektorí sú presvedčení o ich škodlivosti. Jedna vec je istá, a to že dokážu mamičkám a oteckom poriadne uľahčiť život. Namiesto toho, aby za svojim dieťaťom neustále behali, dávali pozor na jeho pády a strávili polovicu dňa v predklone, svoju ratolesť pohodlne usadia do tohto „prístroja“ a majú pokoj. Ak do tejto kategórie rodičov patríte i vy, mali by ste vedieť, že naozaj nerobíte najlepšie.

sníh

Pediatri v tom majú jasno

Býva akýmsi zvykom, že pediatri sa nedokážu na mnohých veciach zhodnúť. Jedny tvrdia, že by rodičia mali robiť to, iní ch zas nabádajú k niečomu inému. Čo sa ale chodákov týka, drvivá väčšina detských lekárov zastáva jeden spoločný názor. Pre detské zdravie sú tieto pomôcky na chodenie absolútne nevhodné a nezdravé.

  • Deformácia chrbtice – chronické problémy v dospelosti
  • Zlý vývoj kĺbov
  • Nesprávne držanie tela
  • Deformácia dolných končatín
  • Ochabnutie svalov
  • Vznik chronických ochorení, ktoré sa prejavia až v dospelosti

Všetky spomínané zdravotné komplikácie môžu dieťaťu spôsobiť problémy aj v dospelosti. V útlom veku prebieha vývoj všetkého, čo sa nachádza v tele, teda aj kĺbov, kostí, svalov a šliach, ak dieťa posadíte do sedačky na kolieskach, nemusí držať telo spevnené. Tým pádom sa napríklad svaly nemajú ako vyvíjať správnym smerom. Ďalším problémom je aj poloha v akej sa nachádzajú nohy dieťaťa. Sú neustále roztiahnuté vo veľmi neprirodzenej polohe. Preto môže veľmi ľahko dôjsť k ich trvalej deformácii.

léto

Jedným z vážnych problémov je aj to, že rodičia svoje deti do chodákov posadia už vo veľmi útlom veku. hovoríme o štyroch, dokonca troch mesiacoch. To je ideálny recept, ako svojmu dieťaťu privodiť zdravotné komplikácie na celý život. Preto milí rodičia, nebuďte leniví a detstvo svojich detí, si pekne odchoďte s nimi. K rodičovstvu to jednoducho patrí.