I keď momentálne veľmi prevláda retro štýl, predsa len má aj novšie prvky. Kombinuje staré kúsky ktoré môžete získať napríklad od starých rodičov alebo zo starožitností s novými kúskami ktoré sú dizajnové a dodajú tomu správny výsledok.
Určite ste si všimli že sú populárne staré veľké koberce, ktoré zaberú veľkú časť miestnosti. Taktiež sa vracajú a sú v kurze staré gramofóny, veľké závesy ktoré môžu byť v rôznych farbách a rozžiaria celý priestor a určite zaujmú každú návštevu ako i staré skrinky.

obrázky

Toto všetko je dotvárané množstvom rastlín. Použite nové žiarivé kvetináče ktoré sa snažte zladiť do jedného štýlu. Vytvoria vám krásnu záhradku uprostred bytu ktorá priestor opticky zväčší a i vy budete mať lepší pocit z toho, že sa o niečo staráte a že vám kvietky naopak robia radosť.

Ďalej sa prinavracajú mozaikové kachličky ale i jednofarebné ktoré sú v tvare malých štvorcov ako tomu bolo kedysi. Tento klasický štýl však zmodernizuje nová pekná vaňa ako i prvky v kúpeľni napríklad držiak na kefky, dávkovač mydla alebo stojan na uteráky. Snažte sa všetko farebne zladiť a miestnosť získa celkom iný dojem. Jednoliaty ktorý bude spôsobovať optické zväčšenie pretože všetko bude do seba takpovediac zapadať.

Ďalej svoju renesanciu zažívajú i rezané kvety. Tie dokážu zjemniť i ten najtemnejší priestor a uvidíte ako dobre sa v ich prítomnosti budete cítiť.
Čo sa týka materiálov, veľmi dominantným postavením sa pýši sklo. I keď ide o pomerne studený materiál, ktorý vám útulnosť neprinesie, práve o tom je hranie sa s dizajnom. Na sklenený konferenčný stolík postavte vázu s kvetmi a uvidíte ten rozdiel. Vytvorte si napríklad z balkóna zimnú záhradu plnú rastlín a presklite ho celý sklom. Vytvorením sklenenej steny sa stratí oddelenie balkóna od bytu a znovu získate pocit priestoru navyše.

interiér

To bolo zopár našich tipov ako si ľahko a jednoducho zmeniť dizajn v domácnosti, tak dúfame že ste sa inšpirovali. Stačí malá zmena a ihneď sa budete inak cítiť.