Koža
Nalejte alkohol na papierovú utierku a potom ním prejdite škvrnu. Môžete použiť aj mydlo alebo čistiaci krém. Jedným domácim tipom je ponoriť bavlnenú utierku do mlieku a potom ňou prejsť škvrnu. Môžete tiež vyskúšať aj nejaký chemický prípravok. Stačí ho aplikovať väčšinou priamo na kožu. Potom ho opláchnite vodou a opakujte, dokým škvrna nezmizne. opakujte aplikáciu.

skvrna

Oblečenie
Položte oblečenie so škvrnou opačne na čisté papierové uteráky. Naneste alkohol najprv okolo škvrny a potom ho presuňte aj do stredu. Pokračujte v čistení škvrny alkoholom, snažte sa presunúť čo najviac atramentu do papierových utierok a podľa potreby ich vymieňajte. Dôkladne to potom opláchnite a oblečenie operte.
Ak to nefunguje, počkajte, kým sa odev vysuší a potom na to aplikujte nejaký chemický prostriedok na čistenie škvŕn. Toto by už malo určite zabrať.

fixa

Čalúnené veci
Zmiešajte jednu lyžicu prostriedku na umývanie riadu s jednou lyžicou octu a s dvoma šálkami studenej vody. Nasiaknite týmto roztokom špongiu, priložte ju potom na škvrnu. Nechajte ju tam najmenej 30 minút a každých päť minút ju močte znova do roztoku. Potom to opláchnite studenou vodou a očistite, dokým roztok úplne neodstránite.
Ak škvrna zostáva, aplikujte niekoľko kvapiek chemického prostriedku na vašu škvrnu a prejdite to zubnou kefkou alebo drsnejšou látkou. Pokračujte v odieraní zafarbených oblastí, kým farba úplne nezmizne. Dbajte na to, aby ste na jemné povrchy netreli príliš silno.

Koberec
Začnite taktiež zmiešaním tekutého prostriedku na umývanie riadu s octom a vodou (to isté, čo môžete použiť na čalúnené veci). Ak škvrna zostáva, trite po nej alkohol, nechajte ho potom vyschnúť a očistite studenou vodou. Ak by znova škvrna ostala použite nejaký prípravok na odstraňovanie škvŕn z obchodu. Ak to nepomôže, pravdepodobne sa tá škvrna už nedá vyčistiť.