Jedným z postulátov bezpečnej jazdy je dobrá viditeľnosť. To platí najmä v mimosezóne a v zime, keď zrážky a temnota vytvárajú prirodzené problémy vnímania situácie na ceste. A zároveň, najčastejšie sa motoristi stretávajú s problémom zahmlievania skla. Hlavným dôvodom zahmlievania okien je  teplotný rozdiel . Stavím sa, že túto situáciu poznáte. Ale nenechajte sa odradiť. Existuje niekoľko riešení tohto problému.

déš%T

1.      Prvým, najpríjemnejším, je nosiť handru stále so sebou, a ak je to potrebné, utrieť sklenené zahmlené časti auta. To, samozrejme, znie smiešne, ale to je bohužiaľ spôsob, akým to robí väčšina vodičov.
2.      Druhá možnosť je technicky vyspelá. V každom autoservise nájdete na oddelení automobilovej chémie špeciálne prostriedky na zamedzenie zahmlievania skla. Naneste ho na povrch skla a zabudnite na zahmlenie.
3.      Na trhu existuje veľa rôznych anti-misters – kvapaliny, aerosóly, obrúsky.
Princíp tejto auto-kozmetiky je jeden – zmeny povrchového napätia. Roztoky vytvárajú veľmi tenkú vrstvu, s ktorou sa menia najmenšie častice vody, tvoria kvapky, ktoré nezasahujú do výhľadu. Aplikujte výrobok na čisté a suché povrchy a postup opakujte podľa potreby. Stačí nájsť liek, ktorý vám vyhovuje presne podľa spôsobu aplikácie, zápachu a výsledku.

špatné počasí

4.      Problém zamlžovania vznikol už dávno, takže vodiči mali čas nájsť niekoľko možností na spracovanie okien pomocou improvizovaných nástrojov. Jedným z najobľúbenejších je aplikácia roztoku 1 diel glycerolu a 10 dielov alkoholu. Niektorí odporúčajú vyčistiť okná novinami – tlačiarenská farba obsahuje látky, ktoré vytvárajú ten istý film ako pri použití autochémie.
5.      Základným a trvanlivým riešením je pokrytie špeciálnym filmom, podobným tomu, ktorý sa používa pre optiky, motocyklové prilby alebo komerčné vybavenie. Aplikuje sa aj ako tonizačný film – a je lepšie dôverovať odborníkom v tejto oblasti.