Niektoré skupiny nenávisti tiež predávali hudbu a knihy, ktoré oslavovali svoje názory cez Amazon. Amazon teraz odstránila niektoré záznamy a povedal, že každý, kto porušil svoje pokyny, bude čeliť "rýchlej akcii".

shop

Pomalá odpoveď
Správa dvoch amerických organizácií, Partnerstva pre pracovné rodiny a Akčného centra pre oblasť rasy a hospodárstva, sa zamerala na spôsob, akým skupiny Amazon používali biele supremacistické skupiny na financovanie seba.
Podľa nej Amazónske "slabé a nedostatočne presadzované" politiky priniesli rasistické, islamofóbne a antisemitské hnutia rôznymi spôsobmi, ako generovať hotovosť, rozširovať svoje nápady a rásť.
Skupiny našli širokú škálu tovarov zobrazujúcich zavedené symboly nenávisti, ako sú svastika a anti-čierne snímky, ako aj modernejšie snímky prijaté rasistickými skupinami.

Otvorene rasistickí spisovatelia, hudobníci a aktivisti tiež predávali svoj obsah prostredníctvom Amazonky, zistil.
Zatiaľ čo Amazon mal špecifické politiky, ktoré zakázali "produkty, ktoré propagujú alebo oslavujú nenávisť, násilie, rasovú, sexuálnu alebo náboženskú neznášanlivosť alebo propagujú organizácie s takýmito názormi", urobila zlú prácu pri presadzovaní tohto stanoviska.

Povedal: "Amazon má v minulosti pomaly reagovať – ​​alebo vôbec – na tlak verejnosti na tomto fronte radšej než účinne zabraňoval skupinám nenávisti využívať svoje platformy na prvom mieste."
Skupiny vyzvali Amazon, aby prijal "jasnú verejnú predstavu" o nenásilných pohyboch a zabránil im profitovať.

eshop

Amazon odstránil mnohé z položiek, ktoré sa nachádzajú v správe, a povedal, že pracuje na tom, aby zastavili neonacistických hudobníkov, ktorí prúdili obsah.
Spoločnosť Amazon uviedla, že predajcovia na svojom trhu "musia dodržiavať naše pokyny a tí, ktorí to nepodliehajú, musia podstúpiť rýchle kroky vrátane prípadného odstránenia svojho účtu".