Životných štýlov existuje naozaj veľmi veľa a vybrať si ten jeden, ktorý by vám vyhovoval najviac je hotové umenie. Pre každého je vhodné niečo iné, no vo všeobecnosti platí, že väčšina z nás životné štýly len tak zo dňa na deň nemení. Je to dlhodobý proces nielen v našom tele, ale aj v našej mysli. Iný životný štýl majú deti (väčšinou taký, aký im ukážu rodičia), iný majú mladí ľudia, iný majú dospelí ľudia a v neposlednom rade je životný štýl dôchodcov. Nielen vek je však niečo, čo váš životný štýl ovplyvňuje. Je to aj vaše psychické rozpoloženie.

hodiny

V akej životnej situácii sa práve nachádzam?
Ak chcete nájsť odpoveď na túto otázku, musíte sa pozrieť hlboko do svojho vnútra. To mnohí ľudia nedokážu, a preto je pre nich ťažké porozumieť samému sebe. Prísť na to, čo je vlastne pre vás to najvhodnejšie a čo odpovedá vašej situácii je však prvý krok k tomu, aby vám bolo lepšie. Ak ste na tom psychicky zle, cítite na sebe ťažobu, máte oveľa väčšie sklony inklinovať k veciam, ktoré vašej duši a aj vášmu telu škodia.

Čo ovplyvňuje váš životný štýl?
Asi sa s nami zhodne väčšina ľudí, keď povieme, že pod životným štýlom často rozumieme práve zdravie. To, čo robí nášmu zdraviu dobre a čo zle našťastie vieme veľmi dobre odsledovať. To je holý fakt, ktorý je nemenný. Čo platí k nezdravému životnému štýlu všetci dobre poznáme. Sú to veci, ktoré často nazývame aj neduhmi. Fajčenie, zlé stravovanie, nedostatok pohybu, pitie alkoholu, zvýšená, ale aj znížená hmotnosť, porucha metabolizmu.

fotoaparát

Ako s tým bojovať?
Keď ste zvládli priznať si, že váš životný štýl pre vás a pre vaše telo nie je prijateľný, ste na správnej ceste. Zvládli ste prvý krok a to je maximálne dôležité. Čo je však ešte dôležitejšie je, aby ste sa zbavili vecí, ktoré vám neprospievajú. To je už tá ťažšia vec. V každom prípade nie nemožná, takže hor sa do toho.