Každému obdobiu vládnu úplne iné farby. A nielen vonku, v prírode, ale aj vo všeobecnosti. Najviac sa to asi prejavuje práve v móde. Móda je jednoducho spôsob, akým sa na nás ročné obdobia často zrkadlia. Iné farby sú moderné v lete a a iné naopak v zime. Avšak zima je práve ten čas, kedy môžeme dať priestor všetkému, čo sa nehodí, aby sme nosili v lete. A to nehovoríme len o tmavých farbách, ale aj o zlatej a rôznej trblietkavej farbe, ktoré v nás budú vzbudzovať rôzne vianočné emócie. Hlavne preto je zima plná ligotavých a červených vecí.

prskavka
 
Dajte priestor všetkému trblietavému
 
Vianoce sú možno pre niekoho obdobím gýču, no trochu gýču predsa ešte nikomu nezaškodilo. Prečo by ste to nemohli prehnať? Veď ide len o oblečenie. Keď príde to vytúžené predvianočné obdobie, všetkým trošku prepne a snažia sa byť neustále veselí. Alebo naopak vyvádzajú, pretože práve zistili, že nemajú nič naplánované. V móde však nastáva niečo skutočne úžasné. Teraz si môžete dať na seba všetky vaše vysnívané veci, ktoré tam veľmi milujete. Trblietavé naušnice, trblietavé svetre, čiapky, jednoducho všetko. Skúste sa aj vy trblietať, koľko len chcete.
 
Tmavé a vznešené farby
 
Zima je obdobie, kedy sa na povrch dostávajú farby, ktoré sú spojené s kráľovskými farbami. Vo všeobecnosti najviac panuje červená a modrá, no v poslednej dobe je skutočne veľmi populárna aj zelená farba v kombinácii so zlatou, ktoré sú moderné aj ako kombinácia na vianočný stromček. Záleží však len na vás, čo sa vám zapáči. Je jasné, že nie každý chce nosiť presne takéto farby. No je pravdou, že zima je obdobie, kedy sa spravidla zahaľujeme do tmavých farieb a necháme ich, nech rozprávajú za nás.

šála
 
Nezabúdajte však na originálne vianočné svetre, ktoré sú súčasťou každých Vianoc. Okrem tmavých farieb je však populárna aj biela, ktorá vám rozžiari aj deň, kedy vonku nesneží.