Aj vám nie je ľahostajný osud vášho záhradného nábytku, prístrešku, drevenej hojdačky či drevenej chatky? Chcete tieto vaše kúsky ochrániť čo najlepšie pred vplyvom počasie, pred škodcami či pred poškodením? Nátery, laky, moridlá, oleje lazúry na drevo. Strácate sa vo všetkých tých prípravkoch? Pekne postupne. Treba si najmä uvedomiť ako chcete, aby vyzeral finálny vzhľad dreva a pred čím ho chcete ochrániť. Chcete, aby mal stále prirodzený vzhľad? Použite olej alebo lazúru na drevo. Alebo chcete, aby malo drevo inú farbu, použite náter alebo farbu. V každom prípade si dostatočne naštudujte, nech už pracujete s akýmkoľvek druhom ako sa má správne nanášať, ako má byť drevo ošetrené, aby náter, lazúra na drevo či olej spĺňal svoju funkciu.

chrám

Lazúra na drevo má impregnačnú, estetickú aj ochrannú UV funkciu

Rozhodli ste sa na koniec zo všetkých typov pre lazúru na drevo? Urobili ste správne. Lazúra na drevo ponúka hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že zanecháva v celku prirodzený vzhľad, kde je stále vidno štruktúru dreva, ale zároveň je drevo aj trochu zafarbené, je paropriepustná, ochraňuje daný kus dreva aj pred mastnotou alebo inými nečistotami, mierne odoláva voči nie príliš agresívnym chemikáliám, má tiež výhod, že sa pomerne jednoducho nanáša. Pretože ma nie príliš hustú konzistenciu. Nanášať lazúru na drevo sa odporúča v exteriéri, ak sa to nedá, môžete pracovať aj v interiéry, ale treba vtedy veľmi dôkladne vyvetrať. Predsa len je to náter. Pri nanášaní lazúry na drevo zvoľte vhodný štetec, taký aby sa vám s nim dobre manipulovalo, nie veľmi tvrdý. Lazúra na drevo okrem toho, že plní estetickú, dekoratívnu funkciu má aj iné funkcie a to je impregnačná, ktorá pôsobí aj proti škodcom alebo sa nám lazúra ponúka aj ako dostatočná ochrana pred UV žiarením, čím by sa drevo znehodnocovalo.

struktura

Kde lazúru na drevo využiť?

Lazúru na drevo môžete využiť naozaj rozmanito. Pokojne môžete ňou natierať aj šindle na streche alebo vonkajšiu drevenú časť vašej chaty. Je vhodná aj na ploty, drevodomy, pergoly, altánky, hojdačky a mnohé iné drevené kúsky, ktoré sa nachádzajú na vašej záhrade.

Mnoho skvelých rád ohľadom ochrany dreva nájdete aj na www.carodreva.sk.