Stavať dom či iné stavby bolo v minulosti časovo náročné a zdĺhavé, ale problémy boli aj so zabezpečovaním kvalitného stavebného materiálu. Dnes nie je problém zohnať materiály na technologicky vysokej úrovni, spĺňajúce požiadavky a podmienky trendov v architektúre a stavebníctve. Okrem tehál je možné stavať aj z iných typov stavebného muriva. PIR a PUR panely patria k špičke toho, čo dnes oblasť stavebníctva ponúka.

Kvalitný materiál zabezpečí kvalitnú stavbu

Na trhu je k dispozícii sendvičový panel Taloa niekoľko druhov sendvičových panelov, ktoré sa rozdeľujú podľa skladby, použitých materiálov, ich hrúbky či typu výplne. PIR dosky alebo panely sú najmodernejšie tepelno-izolačné materiály, ktoré majú vysoký tepelný odpor, no minimálnu hrúbku izolácie, čo je výhodné hlavne v prípade, že je nutné ušetriť nejaké centimetre z celkovej hrúbky. Vyrábajú sa v mnohých hrúbkach, takže je možné uspokojiť dopyt trhu po výrobkoch širokej škály stavebno-fyzikálnych požiadaviek. Hrúbka sendvičového panela je najčastejšie v rozmedzí od 30, 40 až po 100mm, číselná hodnota je označenie hrúbky jadra. Dosky sa dajú montovať v horizontálnom aj vertikálnom smere, oplášťujú sa nimi vonkajšie, interiérové steny, skelety a stropné konštrukcie.

Predchodcami PIR dosiek sú PUR panely, obsahujúce molekuly uretánových väzieb a tiež freón. Tieto panely majú výborné hydroizolačné, tepelno-izolačné vlastnosti, sú odolné voči škodcom a mnohým chemickým látkam. Primárne sa PUR dosky využívajú na zateplenie striech, ale aj stropov, deliacich priečok, fasád a podobne. S oboma druhmi panelov sa pracuje ľahko a jednoducho, montáž je rýchla a sú variabilné čo sa ich použitia týka. V súčasnosti sú na trhu panely s povrchovými úpravami najrozličnejších štýlov, farieb, mnoho hrúbok či typov výplní, najbežnejšie sú však PIR dosky s jadrom z minerálnej vlny.

Minerálna vlna patrí ku klasike

Zákazníci sa pri ich výbere môžu obrátiť na predajcu, ktorý im poradí pri rozhodovaní, ktorý z ponúkaných typov panelov je vhodný na ktorý druh stavby, požiadavky vybavia individuálne a vypracujú aj cenovú ponuku na daný typ stavby. Neváhajte preto a kontaktujte odborníkov.