Fajn, teraz si poviete, že asi idem vyprávať o ničom. Ale ak si chcete kúpiť naozaj kvalitný ruksak, čo aj čo -to vydrží, tak vám rozhodne odporúčam čítať ďalej. Neoľutujete. Tak ako som ja ľutovala kúpy tých ruksakov, čo nič nevydržali.
Áno, aj taká jednoduchá a každodenná vec vás môže potrápiť.

kožený batoh

·         Prvý ruksak
Keď som chodila ešte na základnú školu, maminka sa starala o to, aby som do školy nosila len kvalitný ruksak, ktorý mi nepoškodí chrbticu a ochráni ma pred strašiakom – vykrivením chrbtice do strany. Každý rodič sa predsa snaží ochrániť svoje dieťa čo najviac to ide. Takže môj prvý ruksak, už nie aktovku, som mala na druhom stupni v piatej triede. Bol super, páčil sa mi. Starostlivo vyberaný a nie lacný. Nosila som ho do školy pár mesiacov a potom raz, keď som si vyberala knižky z tašky, vidím na spodku tašky svetlo. Myslela som, že sa niečo odráža. Ale čoby, to bola diera ako svet.

hnědý batoh

·         Ďalšie ruksaky, čo si pamätám
Ako to ďalej pokračovali si už presne nepamätám, ale viem, že na strednej som tiež vystriedala zopár batohov. Je pravda, že sme nosili dosť veľa knižiek, zošitov a pracovných zošitov, ale myslím si, že kvalitný ruksak by to mal vydržať.

·         Avon
Takže prvý ruksak na strednú mi objednala mamina z Avonu. Krásny modrý. Veľmi sa mi páčil, moja obľúbená farba. Bol vhodnej veľkosti, ani veľký, ani malý. Brávala som si ho so sebou aj na prechádzky, tak som si ho obľúbila. No ako inak, aj tento sa mi roztrhol.

·         Tesco
Z obchodného domu Tesco bol ďalší môj ruksak. Ten vydržal o čosi dlhšie, ako ten predchádzajúci, ale nebola to aj tak žiadna sláva. Taktiež sa roztrhol, ale nie na spodku, ale na vrchu. Tento som sa snažila aj zašívať a následne ho nosiť, pretože mi bolo veľmi ľúto vyhodených peňazí, ale trhalo sa to ďalej a ďalej…
Takže som na ruksaky úplne rezignovala a začala som do školy nosiť kabelky. Keďže som vyrástla, bola som dospelá a aj moje spolužiačky to tak robili. Ale práve z toho sa mi pokazila chrbtica a dnes ma bolieva hlavne krčná chrbtica.

batůžek

Na záver moja rada:
Nezabúdajte na svoju chrbticu a zaobstarajte si kvalitný ruksak, ktorý bude mať aj nejakú tú značku. Ja mám dnes, ak smiem menovať ruksak značky PUMA, ktorý drží už zatiaľ jeden celý rok. Dúfam, že práve týmto článkom to nezarieknem, ale nosím v ňom aj svoj notebook a zatiaľ to vydržal.
Prajem vám šťastnú ruku pri výbere ruksaku!