Áno, často sa stáva, že pri strese, časovej tiesni či len jednoduchom nesústredení jednoducho človek musí človek musí urobiť niečo zle, musí urobiť chybu. Čo ak ste vybrali svojmu bábätku modrú, hoci čakáte dievčatko? No, možno by sme mali prestať prideľovať pohlaviam farbu a škatuľkovať naše deti, skôr než sa narodia. Blahoželám, práve ste urobili krok k tomu, aby ste neboli tí konzervatívni rodičia, ako tí vaši! Svet sa stáva lepším miestom…

hněv

Fajn, chápem. To asi nebol úplne žiarivý príklad toho, ako sa môže chyba premeniť na niečo dobré, čo by – ešte lepšie. Skúsim niečo iné, na čo je dnešný svet už pripravený a z čoho by som sa vyskočila z kože ani ja.
Čo tak prerábanie či zariaďovanie nového. Často si veci príliš škatuľkujeme a neuvedomujeme si, že svet je plný možností a my máme príležitosť ich všetky vyskúšať, dať šancu niečomu novému. Púšťame sa do vecí, ktoré sú jasné a bezpečné. Sklo je predsa neutrálne, farebne ladí ku všetkému a áno, podobné zábradlie majú aj Vaši rodičia.

error

Pri zadávaní objednávky sa Vám však deti plietli pod nohy, príliš veľa sa Vám toho honilo hlavou a možno ste ešte ani nemali dovarený obed. A tak ste objednali nerezové zábradlie. Áno, ďalší deň vyzeral ako pohroma, keď Vám ho doručili. Ale viete čo, možno práve vtedy ste mali šťastnú ruku, ten moment nestrážených myšlienok. Nerez by ste predsa v momente odmietli. No pretože ste urobili chybu, a predsa Vám došiel, mohli ste si všimnúť, že to vôbec nebola zlá voľba. Možno ešte lepšia!

otazník

Nezáleží na tom, aká chyba to bola, kde či ako sa odohrala. Ale niektoré chyby nimi možno ani nie sú. Pretože nám otvárajú nové obzory. Vďaka nim vidíme svet úplne inak. A možno aj táto malá, nevinná chyba Vám mala ukázať, že niektoré rozhodnutia, ktoré neboli celkom schválené nami, sa majú stať a vy sa na svet možno začnete pozerať oveľa otvorenejšie, menej kriticky. Áno, to je nový svet! (plný „chýb).