Vždy som myslela na to, ako bude vyzerať naša planéta, keď tu už nikto z nás nebude. Neviem prečo, ale naozaj som sa nad tým zamýšľala veľmi dlho. Myslím si, že to začalo už na strednej škole. Ale napriek tomu pre mňa bolo dôležité, aby sme sa aspoň trochu starali o to, ako bude vyzerať naša planéta, keď tu už viac nebudeme. A snažila som sa, aby som robila aspoň nejakú osvetu v tom, aby o tom ľudia jednoducho vedeli. Napriek tomu si myslím, že by sa o tom malo hovoriť ešte viac. A začnime v prvom rade od seba.

látka

Je to iba na vás, no nie?

Ja som začala tak klasicky. Triedila som odpad. Sledovala som, koľko vecí vyhadzujeme, ktoré by sme mohli dať nejakým zvieratkám. Nekupovala som plasty alebo som sa tomu snažila totálne vyhnúť, keď som mohla. Napriek tomu som si myslela, že by som mohla urobiť ešte viac. V prvom rade som si však uvedomovala, že aj keď sa snažím nejakým spôsobom chrániť planétu, v podstate jej veľmi nepomáham, pretože si neustále kupujem nové veci. Namiesto toho, aby som nejakým spôsobom premenila tie staré. Takže mi bolo hneď jasné, že aj s tým musím niečo urobiť.

látka potahová

Ako recyklovať ďalšie veci?

Keď som sa rozhodla, že urobím všetko preto, aby som až tak nevyhadzovala peniaze, bolo mi jasné, že musím začať niečím, čo chcem už dlhšie vyhodiť. Napríklad bolo pre mňa dôležité, aby som mala pekný nábytok. Ale môže byť nový aj vtedy, keď si ho nejakým spôsobom vylepším. A ja som sa rozhodla, že si kúpim poťahové látky na čalúnenie. Práve tie mi naozaj zachránili nábytok, ktorý by som už najradšej vyhodila. Bola som spokojná, že aj toto dokážem urobiť pre to, aby naša planéta bola lepšie miesto. To je skutočne niečo, čo sa mi páči. A s čím sa dokážem stotožniť. A to je niečo, z čoho mám naozaj veľmi veľkú radosť. Preto som rada, že môžem pomôcť aj takto. A to bude inšpiráciou aj pre ostatných ľudí.