Dnešná doba veľmi šatám nepraje, pretože naše pracovné povinnosti nás nútia obliekať sa pohodlne, a tak mnohé z nás siahajú po nohaviciach, pretože sa v nich dá voľnejšie pohybovať aj sedieť bez nutnosti dodržiavania nejakých kódexov. No aj tak sa postupne, hlavne v letnom období, vraciame k šatám, ženským a romantickým, ktoré nám dovoľujú stať sa vílami a užívať si našu ženskosť či byť na chvíľu sexi.

sundress-336590_1920

Jarné a letné príjemné teploty nám umožňujú obliecť si ľahšie odevy, už nemusíme na seba navliekať ťažké kabáty, ale si môžeme vychutnať voľnosť v šatách. Mnohé ženy sa postupne vracajú k tomuto kúsku v šatníku, pretože sa v nich cítia žensky a sexi. Dnešná ponuka šiat na trhu je neskutočne široká, a tak je z čoho si vyberať.

Každá veková kategória či zástankyne rôznych štýlov majú na výber z množstva druhov, strihov, farebných prevedení a materiálov, stačí sa len správne rozhodnúť. Mladšie ročníky si totiž môžu dovoliť viac ako tie skôr narodené ženy, no ani ony nemusia chodiť iba v čiernom. Aj pre nich sa dajú nájsť maskáčové šaty pekné a vhodné moderné kúsky, ktoré im uberú aj niekoľko rokov a pritom nemusia vyzerať ako prerastená tínedžerka.

adult-1867608_1920

Mladé dievčatá sa však rady obliekajú extravagantne, sú tak trocha rebelky, a tak práve pre nich sú určené napríklad maskáčové šaty. Materiál a vzor pôsobí trocha drsne, ale ak sú šaty ušité v lichotivom strihu, je možné ich akceptovať. Na trhu ich predajcovia ponúkajú v kratšej aj midi verzii, môžu mať kapucňu, dolné ukončenie môže byť asymetrické, teda vzadu dlhšie a vpredu kratšie, sú buď s vreckami alebo bez a podobne. Farba môže byť v kombinácii zelená+béžová, khaki+ecru a khaki+hnedá.

Tieto vzory s vojenskou tematikou sa stali medzi mladými dievčatami obľúbené nielen na šatách, ale aj na iných kúskoch odevov či dokonca na obuvi alebo na doplnkoch. Skúste sa aj vy inšpirovať, možno vám niečo padne do oka.